Fifa 11

World Cup 2014!

World Cup 2014! Empty World Cup 2014!

Post by Dribbler Sat Jun 11 2011, 00:40

И така.Състава на Камерун се превърна в най-голямата футболна сензация ставайки първия африкански отбор вдигнал Световната купа.Водени от d1vo7o_vylch32 състав разби всякакви представи , че афринските отбори не могат да се мерят със европейските и южно американските такива.В групите Ето'о и компания изиграха 90 минути футбол , но въпреки това продължиха като втори отбор в групата.Отказването на Португалия и Аржентина в последния момент даде 6 точки на Камерун и така след равенство срещу Холандия африканците стигнаха до 1/4 финалите.Дотук добре , но какво ги чакаше там ...
Бразилия.5 кратните световни шампиони , които бяха водени от звездата си Кака и гения на Роналдиньо се считаха за полуфиналисти още преди да е ясно с какви екипи ще се играе.Бразилия бяха се представили блестящо в групите след разгроми с 12:1 и после 4:1 съответно срещу Швеция и Уругвай.Камерун бяха считани за обречени и по-всичко личеше, че това е логично след като Бразилия поведе с 2:0 в първите 20 минути.Постепенно играта се изравни и головата машина Ето'о върна 2 гола за 2:2.Бразилия отново поведе , но след това контрите на Камерунците обърнаха мача до 4:3 в тяхна полза.Последва глуха защита в полза на Камерун , която в крайна сметка им донесе успех.
На полуфинал срещнаха Холандия и резултата бе 7:3.Камерун надигра слабата защита на Холандия и резултата бе катастрофален.
Финал срещу Испания.Имаха ли сили Камерун да бия звездния тим на Иберииците.Та тук играеха Шави , Иниеста , Фабрегас , Торес , Вия и още много други.На полувремето двата тима завършиха 1:1.А резултата в 60 минута бе 5:1 в полза на Камерун.Едва ли има някой който можеше да повярва на това , което вижда , но то беше факт.
Камерун ликуваха като световни шампиони.